UPPFÖDARLÄNKAR.

Uppfödare i föreningen:

       Moens Kaniner
Dvärgvädur: viltgrå, viltblå, även manteltecknat.
Hermelin: havana, viltgrå och svart, även manteltecknat.
Monika Johansson/"Kalle" Jonsson
     

0731-56 47 37
FB: Moenskaniner
moenskaniner@outlook.com
           
       
     Björksäters Kaniner
Tommy och Yvonne Fransson
Hermelin: viltgrå
Dvärgvädur: blå
0370-650593, 0765-75 63 26

tommy.f@pp.varnamo.net
            

              

  
        Räfsebos Kaniner
Dvärgvädur: blå och havana, även manteltecknat i dessa färger. 
Hermelin: havana, vit/rödögd,japantecknad, chinchilla och blå.
Hermelin Rex:
flera färger även dalmatin.
Holländsk Kanin
Ann-Louise & Tindra Hallberg
0370-656070, 0702-51 16 30
www.rafseboskaniner.se

rafsebosodergard@hotmail.com

   

      Johannas Kaniner.
Dvärgvädur: japantecknad och blå.
Johanna Henttu
0707-280356, 036-327825
johannaH80@hotmail.com 
www.johannaskaniner.se 
            

  

      Örnabergets Kaniner    

Hermelin: havana och svart.
Hanna Rosberg
0703672916
http://www.ornabergetskaniner.se
contact@ornabergetskaniner.se

     Ängsholms Kaniner
Liten rex:
viltblå
Camilla Stillvall
0735218820
c.stillvall@hotmail.se
FB:Ängsholmskaniner                         

      Skördatorps kaninuppfödning
Fransk Vädur
Johanna Salomonsson
johanna.salomonsson@lnu.se
https://www.facebook.com/Skordatorpsfrassar
Instagram: skordatorpsfrassar

     Lindens kaningård
Hermelin:
chinchilla och White svart
Dvärgvädur
Frida Eronson
www.lindenskaningard.se

      ELAVI
Engelsk Vädur: viltgul, viltgrå, viltlå, svart och manteltecknat svart.
Anna Viberg
Skilligaryd
0704127073
aiiden@hotmail.com
Instagram:: elavisweden
                

    Nattglims Kaniner
Dvärghare: Vilt & ottertecknade.
Liten Rex: lux och viltblå.
Sara Andersson
Ssara.andersson1@gmail.com
Nattglimskaniner.webnode.se 

     Strömsdals Kaniner
Lilla Tysk Vädur: Viltgrå och mantecknad viltblå.
Lina Hedelius
lina.hedelius@outlook.com
Instagram: lillatyskvadurismaland
073-6566231  
                     


Staffan Roos,
Nyedal Flahult 13
562 42 Taberg
 0708-44 30 35
staffanroos@live.se
Alaska

Fredrik Holmdahl
Bankeryd
036-378439
0705-64 43 27
Hermelin: vit/rödögd
Dvärgvädur: viltgrå


Kenneth Hagström
Eksjö
0739-704600
gootland12@gmail.com 
New Zealand Red

Vit Lant       

      Stenmurens Kaniner 
Hermelin: havana, blå, zobel blå och bourgogne.
Heidi Söderqvist
0702-970751

              Karsagårdens Kaniner

Liten Rex
Genbank gotlandskaniner
Charlotte Moritz Karlsson
0761-133901
charlottemoritz111@gmail.com    

      Boheme´s Hermeliner
Huskvarna
Hermelin:blå och brun zobel och viltgrå.
Benny Svensson
0730597697
benjis2010@hotmail.se       
FB: Bohemes Hermelin kaniner  

Neo Eriksson
Vit Lant
inger.eriksson@yahoo.se
070-6852328